VII Parafialna Majówka Rowerowa-1.05.2018

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji kolejnej,VII Parafialnej Majówki Rowerowej, która odbyła się 1 maja br. pod hasłem” 600 lecie Prymasostwa w Polsce” . Trasa (ok. 49. km.)objęła min. Rzadkwin, Markowice i Ciechrz. Dziękujemy 85 uczestnikom z Kwieciszewa, Kunowa, Czerniaka, Czarnotula, Goryszewa, Mogilna, Gębic, Poznania, Janikowa,Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego. Szczególnie dziękujemy Stowarzyszeniu Inicjatyw Wiejskich „Kwiecie” i Zarządowi OSP Goryszewo oraz pp.Łaganowskim -za zdobycie środków czy dofinansowanie tej wyprawy, a także niezawodnym Panom :M. Leszczyńskiemu i K.Lewickiemu -głównym organizatorom i „ojcom założycielom „ tej idei oraz Danucie Widomskej, Agnieszce Sosze, Mari Mierzejewskiej. Kołu Łowieckie nr 66 „ Szarak” ze Strzelna z prezesem Krzysztofem Jóźwiakiem oraz opiekunowi siedliska w Ciechrzu -Waldemarowi Walczakowi , OSP Kwieciszewo :szczególnie druhom R. Stachowiakowi, M. Gajewicziczowi, M. Schulzowi oraz OSP z Procynia a szczególnie druhowi P. Mieczyńskiemu, uczestniczkom majówki, które przygotowały ciasto oraz inny smakowitości i pani Małgorzacie Maciejewskiej z Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Mogilna. Podziękowania kierujemy także dla ks. proboszcza Mariusza Granicznego z parafii pw. Św. Rocha w Rzadkwinie i ks. prałata Jacka Dziela z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach -za ugoszczenie nas w swoich parafiach. Do zobaczenia na trasie przyszłorocznej VIII Parafialnej Majówki Rowerowej – 1 maja 2019!!

Sobota, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika