Grota

Bardzo cieszymy się z zakończenia prac związanych z budową Groty maryjnej przy naszej świątyni. Grota ta (wieczorem podświetlana), jest ozdobą otoczenia kościoła jak i miejscem na chwilę zamyślenia , medytacji czy modlitwy.Poświęcania tego miejsca jak i zakończenia peregrynacji relikwii św. S. Faustyny dokona JE Ks. Abp. Wojciech Polak ,Metropolita Gnieźnieński i Prymas Polski - 25 lutego 2018 r. o godz. 12:00.Jako wspólnota parafialna wyrażamy wielką wdzięczność p. Ludwikowi Klimackiemu za wielki trud budowy, pasję i siły , które włożył w to niezwykłe dzieło. Zostanie ono świadectwem Jego wiary, uporu i chęci służenia Chrystusowi w Kościele przez swoje talenty i dobroć. Będziemy jeszcze wyrażali te podziękowania w czasie wizyty Ks. Prymasa w naszej parafii. Nie byłoby tej maryjne budowli bez pomocy tych , którzy towarzyszyli p. Ludwikowi w Jego pracy. Dziękujemy pani Urszuli . Heliasz oraz panom: Bernardowi Czarnikowi , Jerzemu Horażnieckiemu, Włodzimierzowi Kaszubskiemu,Grzegorzowi Kuli ,Romanowi Lewandowskiemu ,Maciejowi Schulzowi , Romanowi Stachowiakowi Władysławowi Widomskiemy ,Damianowi Papisowi, Krzysztofowi Olejniczakowi, elektrykowi - Kazimierzowi Krężelowi z synem jak i Druhom Strażakom z OSP w Kwieciszewie. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Zofii Klimackiej , żony p. Ludwika -za Jej niezwykłą cierpliwość i wspomaganie męża w Jego pracy. Dziękujemy radnym Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej za ufundowanie odnowienia i restauracji figury Matki Bożej. Niech wszystkim -Bóg wynagrodzi !