Menu dodatkowe

Wyszukiwanie

Artykuły, galerie fotografii i listy plików

VIII Parafialna Majówka Rowerowa,która odbyła się 1 maja br. obejmowała trasę (ok. 43. km)min. Kwieciszewo-Kunowo-Dąbrówkę-Kołodziejewo-Wierzejewice-Broniewice-Trląg-Głogówiec-Strzelce -Czarnotul-Kwieciszewo.Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji kolejnej , parafialnej Majówki Rowerowej i 55 uczestnikom ,a szczególnie panom:Kazimierzowi Lewickiemu, Mirosławowi Leszczyński ;Michałowi Wełnitzowi oraz Wojciechowi Głowińskiemu z OSP Goryszewo; Piotrowi Mieczyńskiemu z OSP Procyń. Dziękujemy także tym , którzy dofinansowali ten rajd tj.OSP Goryszewo oraz Gminnej komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz osobom prywatnym. Wyrażamy naszą wdzięczność uczestniczkom majówki, które przygotowały ciasto oraz inny smakowitości. Cieszymy się że dopisała pogoda i humory.Do zobaczenia na kolejnym rowerowym szlaku. Szczęść Boże!

Dzięki złożonym darom dożynkowy , które w całości przeznaczone zostały na ten cel oraz zbieranym opłatom z pokładnego i prolongat grobów ,a także innych przekazanych ofiar przez parafian -zakończyliśmy wybrukowanie gł. alei naszego cmentarza wraz z polami gł. wejścia jak i miejsca przy krzyżu oraz dobudowaniem wzmacniającego muru oporowego, koniecznego przy tym typie ukształtowania terenu. Fundatorem tego muru oporowego jest p.Wł.Widomski , który także bezinteresownie, obsługiwał cateringiem- całą ekipę budowlaną . Mogliśmy dokonać tego dzieła, które będzie służyło przez długie lata naszej wspólnocie- dzięki ofiarności, zrozumieniu i wsparciu całej naszej rodziny parafialnej. Bóg zapłać !

Bóg zapłać paniom z PZ Caritas za przygotowanie i służenie naszym cierpiącym w Parafialny Dzień Chorego . Dziękujemy również paniom , które przygotowały słodkości i wypieki na ten dzień ,a Sołectwu Kwieciszewa za użyczenie Sali Wiejskiej jak i wszystkim innym, którzy zgłosili się z chęcią pomocy.

W ostatnim czasie został odrestaurowany i odnowiony a także ozłocony - kartusz przy wejściu gł. na frontonie naszej świątyni.To dzieło, tak pięknie zdobiące nasz parafialny kościół,zostało wykonane dzięki pracowitości i organizacji p. Ludwika Klimackiego,jego pomocnika p. Wojciecha Sochy , rusztowaniom p. Adama Suskiego i logistce panów: Macieja Schulza,Marka Langnera i Marcina Łyka.Niech św. Maria Magdalena nasza Patronka ,wyprosi dla tych dzielnych parafian potrzebne łaski za ten ich bezinteresowny trud dla dobra wspólnego.

Liturgiczna Służba Ołtarza naszej parafii wraz z grupą ministrantów z parafii Kościeszki , Piaski i Polanowic i opiekunami-uczestniczyła w wyprawie na Stadion Narodowy w Warszawie oraz zwiedzaniu Przasnysza , miejsca chrztu św. Stanisława Kostki( patrona dzieci i młodzieży) a także w Eucharystii w Rostkowie –miejscu urodzenia tego św. Patrona i Jego Sanktuarium .Wyjazd ten był –jak każdego roku- formą podziękowania za wierną służbę Panu Bogu przy Jego Ołtarzu. Przed nami -w sierpniu- wypoczynek nad morzem dla najlepszych ministrantów.

W ostatnią sobotę czerwca, nasza wspólnota parafialna zorganizowała festyn parafialny rozpoczynający wakacje .Dziękujemy tym wszystkim , którzy tak gorliwie pomogli przygotować i przeżyć naszą parafialną radość. Słowa uznania kierujemy do: Stowarzyszenia Inicjatyw Wiejskich „ Kwiecie”, Druhów strażaków OSP z Kwieciszewa , PZ Caritas, pań przygotowującym słodkości, p. Ewy Palak, p. M. Leszczyńskiego,p. K. Lewickiego,p. W. Widomskiego, p. L. Klimackiego. Dziękujemy także uczestnikom –tym małym i dużym.Niech Pan Bóg pobłogosławi każdego z Nich za uczynione naszej wspólnocie dobro! Bóg zapłać!

Dzięki trudowi pracy Panów :Romana i Przemka Stachowiaków -nasz parafialny cmentarz zyskał 65 metrowe , nowe ogrodzenie ( od strony oczyszczonej części cmentarza). Bogu niech będą dzięki!We wrześniu spróbujemy położyć,nowy ,szeroki na 2 –metry, brukowany chodnik wzdłuż głównej alei naszego cmentarza. Wszystko to na chwałę Bożą a ludziom na pożytek!

W najbliższą sobotę i niedzielę ,gościć będziemy w naszej parafii ks. Manuela Lopeza Barajasa z Hiszpani, prałata Opus Dei , odpowiedzialnego w tej instytucji , która jest prałaturą personalną w Kościele katolickim- za rejon Azji Centralnej. http://opusdei.org/pl-pl/article/duch/

Cieszymy się , ze został zakupiony i zamocowany stojak na rowery(5 –stanowiskowy), z ocynkowanej stali. Jest umieszczony od strony groty MBożej. Zachęcamy parafian do korzystania z tej formy zdrowego środka transportu, a przy tym, nie musimy już opierać rowerów o ściany naszej zabytkowej świątyni; założono także doświetlenie ambony-za te starania i trud dziękujemy panom : J. Heliaszowi i S. Szmagajowi; została też odnowiona i zakonserwowana drewniana figura MBożej przy Krzyżu Dzieci utraconych – to dzięki pracy i sfinansowaniu – panów: G. Andrzejewskiego oraz K. Wojciechowskiego (twórcy i rzeźbiarza tej figury). Bogu niech będą dzięki, za każde dobro!

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji kolejnej,VII Parafialnej Majówki Rowerowej, która odbyła się 1 maja br. pod hasłem” 600 lecie Prymasostwa w Polsce” . Trasa (ok. 49. km.)objęła min. Rzadkwin, Markowice i Ciechrz. Dziękujemy 85 uczestnikom z Kwieciszewa, Kunowa, Czerniaka, Czarnotula, Goryszewa, Mogilna, Gębic, Poznania, Janikowa,Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego. Szczególnie dziękujemy Stowarzyszeniu Inicjatyw Wiejskich „Kwiecie” i Zarządowi OSP Goryszewo oraz pp.Łaganowskim -za zdobycie środków czy dofinansowanie tej wyprawy, a także niezawodnym Panom :M. Leszczyńskiemu i K.Lewickiemu -głównym organizatorom i „ojcom założycielom „ tej idei oraz Danucie Widomskej, Agnieszce Sosze, Mari Mierzejewskiej. Kołu Łowieckie nr 66 „ Szarak” ze Strzelna z prezesem Krzysztofem Jóźwiakiem oraz opiekunowi siedliska w Ciechrzu -Waldemarowi Walczakowi , OSP Kwieciszewo :szczególnie druhom R. Stachowiakowi, M. Gajewicziczowi, M. Schulzowi oraz OSP z Procynia a szczególnie druhowi P. Mieczyńskiemu, uczestniczkom majówki, które przygotowały ciasto oraz inny smakowitości i pani Małgorzacie Maciejewskiej z Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Mogilna. Podziękowania kierujemy także dla ks. proboszcza Mariusza Granicznego z parafii pw. Św. Rocha w Rzadkwinie i ks. prałata Jacka Dziela z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach -za ugoszczenie nas w swoich parafiach. Do zobaczenia na trasie przyszłorocznej VIII Parafialnej Majówki Rowerowej – 1 maja 2019!!

Fotograficzne reminiscencje nawiedzenia naszej wspólnoty parafialnej i naszej modlitwy z JE Metropolitą Gnieźnieńskim, Abp. Wojciecha Polakiem ,Prymasem Polski. 25 lutego Ksiądz Prymas przewodniczył Eucharystii na zakończenie półtorarocznej peregrynacji relikwii św.s. Faustyny w rodzinach naszej parafii. Po tej Mszy św., Ks. Prymas poświęcił nowo powstałą grotę Matki Bożej, a następnie ,przy stole spotkał się z przedstawicielami parafii wręczając pamiątkowe ikony wspomagającym dzieło nawiedzenia relikwii jak i budowy groty.

Fotograficzne reminiscencje nawiedzenia naszej wspólnoty parafialnej i naszej modlitwy z JE Metropolitą Gnieźnieńskim, Abp. Wojciecha Polakiem ,Prymasem Polski. 25 lutego Ksiądz Prymas przewodniczył Eucharystii na zakończenie półtorarocznej peregrynacji relikwii św.s.Faustyny w rodzinach naszej parafii. Po tej Mszy św., Ks. Prymas poświęcił nowo powstałą grotę Matki Bożej, a następnie ,przy stole spotkał się z przedstawicielami parafii wręczając pamiątkowe ikony wspomagającym dzieło nawiedzenia relikwii jak i budowy groty.

6 stycznia br. odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe dla dzieci naszej parafii. Dziękujemy paniom z PZ Caritas za wielki trud przygotowania i organizacji, Sołectwu Kwieciszewa za użyczenie Sali wiejskiej oraz pomoc materialną, rodzicom za wsparcie(szczególnie mamom-za pyszne wypieki i słodkości),p. Władysławowi Widomskiemu,p. Mirosławowi Leszczyńskiemu, Stowarzyszeniu Inicjatyw Wiejskich „Kwiecie”, za wszelką pomoc(także finansową) ,p. Jackowi Kurantowi za oprawę muzyczną,Parafialnym Radnym -za twórczą obecność oraz Dyrekcji naszej Szkoły Podstawowej a także dzieciom i ich wychowawcom za piękne Jasełka. Wszystkim z serca – Bóg zapłać!

6 stycznia br. odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe dla dzieci naszej parafii. Dziękujemy paniom z PZ Caritas za wielki trud przygotowania i organizacji, Sołectwu Kwieciszewa za użyczenie Sali wiejskiej oraz pomoc materialną, rodzicom za wsparcie(szczególnie mamom-za pyszne wypieki i słodkości) , p. Władysławowi Widomskiemu , p. Mirosławowi Leszczyńskiemu, Stowarzyszeniu Inicjatyw Wiejskich „Kwiecie”, za wszelką pomoc(także finansową) ,Parafialnym Radnym -za twórczą obecność oraz Dyrekcji naszej Szkoły Podstawowej a także dzieciom i ich wychowawcom za piękne Jasełka. Wszystkim z serca – Bóg zapłać!

Postawiliśmy nowy ,6-metrowy, stalowy(w pełni ocynkowany i pomalowany proszkowo) krzyż na cmentarzu parafialnym. Poprzedni krzyż-betonowy- rozsypywał się i stanowił zagrożenie budowlane.Krzyż został poświęcony 1 listopada. Dziękujemy niezawodnemu p. Ludwikowi Klimackiemu za przygotowanie fundamentu i cokołu, instalację i pomoc w postawieniu tego Krzyża, a także tym wszystkim , którzy pomagali w jego mocowaniu tj. panom :Jackowi Horożanieckiemu, Romanowi Stachowiakowi. Kazimierzowi i Waldemarowi Lewickim, Janowi Grybosiowi, Pawłowi Stachowiakowi, Berdnardowi Czarnik, Grzegorzowi Rakowskiemu, Włodzimierzowi Kurowskiemu. Mirosławowi Leszczyńskiemu, Maciejowi Schulzowi oraz Władysławowi Widomskiemu. Cieszy fakt, że jest tak wielu ludzi dobrego serca, którzy służą Chrystusowi w swojej rodzinie parafialnej. Wszystkim im -z serca -Bóg zapłać!

  Grota
Bardzo cieszymy się z zakończenia prac związanych z budową Groty maryjnej przy naszej świątyni. Grota ta (wieczorem podświetlana), jest ozdobą otoczenia kościoła jak i miejscem na chwilę zamyślenia , medytacji czy modlitwy.Poświęcania tego miejsca jak i zakończenia peregrynacji relikwii św. S. Faustyny dokona JE Ks. Abp. Wojciech Polak ,Metropolita Gnieźnieński i Prymas Polski - 25 lutego 2018 r. o godz. 12:00.Jako wspólnota parafialna wyrażamy wielką wdzięczność p. Ludwikowi Klimackiemu za wielki trud budowy, pasję i siły , które włożył w to niezwykłe dzieło. Zostanie ono świadectwem Jego wiary, uporu i chęci służenia Chrystusowi w Kościele przez swoje talenty i dobroć. Będziemy jeszcze wyrażali te podziękowania w czasie wizyty Ks. Prymasa w naszej parafii. Nie byłoby tej maryjne budowli bez pomocy tych , którzy towarzyszyli p. Ludwikowi w Jego pracy. Dziękujemy pani Urszuli . Heliasz oraz panom: Bernardowi Czarnikowi , Jerzemu Horażnieckiemu, Włodzimierzowi Kaszubskiemu,Grzegorzowi Kuli ,Romanowi Lewandowskiemu ,Maciejowi Schulzowi , Romanowi Stachowiakowi Władysławowi Widomskiemy ,Damianowi Papisowi, Krzysztofowi Olejniczakowi, elektrykowi - Kazimierzowi Krężelowi z synem jak i Druhom Strażakom z OSP w Kwieciszewie. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Zofii Klimackiej , żony p. Ludwika -za Jej niezwykłą cierpliwość i wspomaganie męża w Jego pracy. Dziękujemy radnym Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej za ufundowanie odnowienia i restauracji figury Matki Bożej. Niech wszystkim -Bóg wynagrodzi !

W niedzielę 3 września 2017 r. odbyły się Parafialne Dożynki,- nasze wspólne dziękczynienie. Gospodarzem tegorocznego święta było Goryszewo. Mszy św. dziękczynnej za urodzaj , przewodniczył Ks. Krzysztof Tarbicki , Proboszcz z Wylatowa .Po Mszy św. odbyło się poświęcenie pokarmów na stołach dożynkowych i rozpoczęcie Pikniku Dożynkowego przez Sołtys Goryszewa ,Panią Zdzisławę Budzyńską. Poczęstunek przygotowany został przez Koła Gospodyń Wiejskich i naszych parafian, a zabawa taneczna trwała do godz. 21:00.Bóg zapłać tym wszystkim , którzy tak owocnie trudzili się nad przygotowaniem tego parafialnego święta jak i uczestniczącym w nim gościom i parafianom!

Podczas środowej audiencji generalnej (7 czerwca) papież Franciszek ucałował dłonie naszych neoprezbiterów i poprosił ich o błogosławieństwo. „Taka lekcja na Chrystusa Wieczystego Kapłana” – napisał na Twitterze ks. Przemysław Kwiatkowski, rektor PWSD, który towarzyszył młodym księżom. Chwila święceń prezbiteratu to dla każdego księdza życiowy punkt zwrotny. Od tego momentu diakoni przez nałożenie rąk i namaszczenie dłoni przez biskupa stają się uczestnikami kapłaństwa Chrystusa. Kolejnym ważnym wydarzeniem jest msza prymicyjna, którą neoprezbiterzy, czyli nowo wyświęceni księża, sprawują zazwyczaj w swoich rodzinnych parafiach. Jej ważnym elementem jest błogosławieństwo prymicyjne, które ma rangę błogosławieństwa papieskiego. Warto wiedzieć, że przyjmując błogosławieństwo od neoprezbitera, można uzyskać odpust zupełny .Co możemy zobaczyć na poruszających zdjęciach z Watykanu? Na pierwszym z nich widzimy neoprezbiterów z diecezji gnieźnieńskiej, którzy nakładają ręce modląc się i błogosławiąc papieża Franciszka. Na kolejnych zdjęciach widzimy papieża całującego dłonie kapłanów, które zostały niedawno namaszczone przez biskupa. Ten wzruszający moment na pewno pozostanie w pamięci tych młodych kapłanów na całe życie. Papież Franciszek, decydując się na ten gest, w piękny sposób podkreślił jak wielkim skarbem dla Kościoła są księża. Dzięki tym dłoniom wierni diecezji gnieźnieńskiej będą mogli przez najbliższe lata uczestniczyć w Eucharystii i przyjmować inne sakramenty. A kto wie, czy za kilkadziesiąt lat któryś z nich nie znajdzie się na miejscu Franciszka i będziemy mogli opowiadać o tym, jak piękną historię pisze ciągłość święceń od Apostołów aż do współczesnych czasów? za https://pl.aleteia.org/2017/06/08/papiez-franciszek-caluje-dlonie-polskim-ksiezom-o-co-tu-chodzi/ Fot. www.photovat.com Tekst i foto :Archidiecezja.pl

Wspólnie ze Szkołą Podstawową w Kwieciszewie-tego dnia- zorganizowaliśmy dla naszych pociech- ognisko z pieczeniem kiełbasek i słodkim upominkiem.

11 maja br.-22 młodych ludzi z naszej parafii przyjęło z rąk JE Ks. Bp. Victora Stulpinsa sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, a po czasie spotkaliśmy się na ognisku , gdzie zostały wręczone pamiątki bierzmowania. "Wbrew wszelkim przeciwnościom młodzi muszą stawiać na przyszłość" – Papież Franciszek .Życzymy tej młodzieży , by zawsze stawiała na przyszłość z Chrystusem!

Dnia 1 maja br. odbyła się kolejna , VI Parafialna Majówka Rowerowa. Tegoroczna trasa to: Kwieciszewo –Gębice – Procyń (postój w Parku)-Różanna (kościół pw. św. Brata Alberta-tam było nabożeństwo majowe)-Myślątkowo -Ostrówek-Kamionek(gospodarstwo agroturystyczne pp. Jolanty i Eugeniusza Eischtaedt - tam pieczenie kiełbasek -oczywiście dietetycznych)-Łosośniki -Gozdanin -Marcinkowo-Kwieciszewo. Przejechaliśmy ok. 33 km. Pogoda, droga, humory i apetyty dopisały. Wszyscy uczestnicy byli niezwykle zdyscyplinowani ,co zachęca do organizowania takich wypraw więcej. Uczestniczyło w tym rajdzie- 90 osób( z Goryszewa, Kwieciszewa, Bydgoszczy, Szczecina, Czarnotula , Zbytowa, Gębic, Kunowa i Janikowa). Granica wieku od 4 lat -górnej nie było. Każdy na tej majówce czuł się i jest młody .

W 100 rocznicę objawień w Fatimie, 13 maja 2017 r. została ukoronowana figura Matki Bożej -w obliczu fatimskim. Uroczystego aktu dokonał JE Ks. Bp. Victor Stulpins, Biskup Kurlandii , ordynariusz diecezji Lipawa (Łotwa). Prośbę o ukoronowanie ( w imieniu parafian) złożyła p. Teodozja Łaganowska , zelatorka i założycielka Żywego Różańca w naszej parafii.

Z wizyta duszpasterską nawiedził naszą świątynię parafialną i plebanię- JE Metropolita Gnieźnieński,Prymas Polski Ks. Abp. Wojciech Polak.Po odśpiewaniu Mu przez parafian zgromadzonych w kościele ( przed nabożeństwem majowym)" Życzymy, życzymy .." z okazji 14 rocznicy Jego święceń biskupich( przypadających w dzień św. Floriana), Ks.Prymas udzielił wszystkim obecnym i całej parafii- apostolskiego błogosławieństwa.

Z wizyta duszpasterską nawiedził naszą świątynię parafialną i plebanię- JE Metropolita Gnieźnieński,Prymas Polski Ks. Abp. Wojciech Polak.Po odśpiewaniu Mu przez parafian zgromadzonych w kościele ( przed nabożeństwem majowym)" Życzymy, życzymy .." z okazji 14 rocznicy Jego święceń biskupich ( przypadających w dzień św. Floriana), Ks.Prymas udzielił wszystkim obecnym i całej parafii- apostolskiego błogosławieństwa.

Niezwykłą nagrodą wylosowaną ( jak w każdą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00 -ze szczególnym udziałem dzieci i młodzieży)była runda honorowa wokół świątyni na legendarnym motocyklu Harley Davidson.Dziękujemy p.Jarosławowi z Czarnotula za ufundowanie tej przejażdżki .30 kwietnia po Mszy św. o godz. 10:00 zapraszamy na mały koncert przygotowany przez 13- lenią Martynę, skrzypaczkę z Kruszwicy

Postawiliśmy wew. drzwi(rozsuwane) do pom. gospodarczego w kościele,trwają prace stolarskie nad nowymi dębowymi drzwiami do świątyni( boczne wejście,6 cm. grubości) , wylany został fundament pod grotę M. Bożej(skala trudności tej pracy na foto.). Dziękujemy wszystkim wspomagającym te dzieła.

W dniach od 6-8 marca odbywały się Rekolekcje szkolne.Prowadził je ks.dr Marcin Korybalski ze Strzelna.Wdzięczni jesteśmy temu kapłanowi jak i rodzicom , wychowawcom i Dyrekcji naszej szkoły. Bóg zapłać!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka ,w naszej parafii zorganizowaliśmy konkurs dla dzieci- na portret swojej babci i dziadka. Oto efekt. A może ktoś rozpozna siebie na tych rysunkach? Miłej zabawy!

Rozmawiaj z rodzicami, z osobami starszymi, ale zwłaszcza rozmawiaj z dziadkami. …. Zatem, jeśli chcesz być nadzieją przyszłości musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci. Czy obiecujecie, że przygotowując się do Dni w Panamie będziecie częściej rozmawiać ze swoimi dziadkami? Jeśli zaś dziadkowie są już niebie, czy będziecie rozmawiać z osobami starszymi? Będziecie zadawać im pytania? Pytajcie ich, bo oni są mądrością narodu..” Papież Franciszek

17 stycznia odbyło się opłatkowe spotkanie Radnych Rad naszej parafii, PZ Caritas oraz Żywego Różańca. Bóg zapłać za Ich wierne służenie naszej rodzinie parafialnej. Dziękujemy także naszym dobroczyńcom , którzy jak co roku nas goszczą- p.Jolancie Bakalarskie i p. Wł. Widomskiemu. Chorych nieobecnych- oddajemy w modlitwie- Jezusowi.

Ponad 800 ministrantów, lektorów i ceremoniarzy – chłopców i dziewcząt z całej archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyło 10 września w Gnieźnie w jubileuszowej pielgrzymce LSO z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski. Wspólnie z nimi modlili się też Prymas Polski abp Wojciech Polak. Wśród nich była oczywiście i parafialna delegacja naszych dzielnych ministrantów LSO. Zdjęcia z portalu Archidiecezja.pl

Kilka migawek z imprezy „ zakończenia wakacji ”w naszej parafii. Zabawa przednia, radości wiele i dla dzieci i dla dorosłych. Pokazy sztuki strażackiej, fitness, konkursy , tańce , łakoci ile kto chciał a po zapadnięciu zmroku było jeszcze ognisko, pieczenie” dietetycznych” kiełbasek, do tego surówki z dobrych domowych recept ,dobre domowe ciasto… ach…..żegnajcie nam wakacje na rok.....Bóg zapłać każdemu kto przyczynił się do tego ,że to popołudnie i wieczór był radosnym , dobrym i Bożym .

Od kilku lat ,w naszej zabytkowej świątyni podziwiamy piękne kompozycje kwiatowe. Jest to dzieło naszej parafianki, pani Urszuli Heliasz.Jej niezwykły talent służy Bogu na chwałę i na pożytek naszej wspólnocie. Bóg zapłać! PS Na zdjęciach- ostatnie układy kwiatowe przygotowane na Mszę św.dziękczynną dożynek gminy Mogilno

Kolejna parafialna wyprawa, tym razem do Parku Linowego. Liturgiczna Służba Ołtarza zorganizował dla siebie i parafii wyprawę sprawnościową! Wiele wrażeń na wysokościach, wiele uśmiechu i humoru , piękna pogoda , wypoczynek na łonie przyrody .. czego chcieć więcej? Dalszych takich wypraw… a rok szkolny tuż, tuż...

Zakończyliśmy nasze parafialne półkolonie, w których uczestniczyło 37 dzieci. Mamy nadzieję, że wszystkie one, jak ich rodzice są zadowoleni. Nie byłoby jednak możliwe zorganizowanie tych zajęć, gdyby nie pomoc wielu naszych parafian. Ogromne podziękowania należą się naszym paniom z ZP Caritas. Ich całkowicie -bezinteresowne zaangażowanie się w przygotowanie , a potem w prowadzenie półkolonii -dało tak piękny efekt. Z podziwem patrzyliśmy na ich pracę , oddanie i troskę z jaką wszystko to robiły. Od całej parafii- BÓG ZAPŁAĆ!!!.W tych podziękowaniach jest też wielka wdzięczność dla p. katechetki Marleny Mrówczyńskiej , która prowadziła zajęcia i przygotowała ich program. Dziękujemy również z serca - za pomoc materialną i logistyczną-niezawodnym przyjaciołom i sponsorom naszych dzieci tj. Panu Władysławowi Widomskiemu ,Pani Sołtys Kwieciszewa- Halinie Gajewicz ,Państwu Stanisławie i Franciszkowi Kurowskim oraz Panu Włodzimierzowi Głowińskiemu

Przenieśliśmy rzeźbę Matki Bożej Dzieci Utraconych na nowe , stałe miejsce pod Krzyż Dzieci utraconych i XII stację Drogi Krzyżowej( od str. zakrystii).Ten modlitewny zakątek to zasługa panów: L. Klimackiego i J. Horożanieckiego. Zapraszamy do tego miejsc modlitwy.

Tradycyjnie , wraz z odpustem parafii, PZ Caritas organizuje Parafialny Dzień Chorych. Po uroczystej Eucharystii gdzie nasi chorzy i starsi parafianie przyjęli także Sakrament namaszczenia, odbyło się radosne spotkanie przy kawie i ciastku na plebanii.

Ks. Prałat Jarosław Zimny , poświęcił odnowione miejsce modlitwy i nową figurę Matki Bożej(od str. wjazdu do Goryszewo).To wszystko zostało wykonane dzięki niezwykłemu trudowi i zaangażowaniu p. Ludwika Klimackiego oraz osób wspomagających tę pracę sprzętem,radą oraz nowoczesną technologią-tj. panom: Władysławowi Widomskiemu, oraz Jackowi Horożanieckiemu

Dzięki pomocy p. Mirosława Leszczyńskiego zorganizowaliśmy ognisko dla dzieci i młodzieży ,były przy tym opowieści o św. Florianie ,prezentacja mundurów straży innych krajów, medali i odznaczeń strażackich, oraz-przez p.Marka Langnera-pokaz bojowego munduru strażackiego oraz jego ogniowa próba. Potem duuuuuuuuuużo radości i pieczenie kiełbasek...

Zakończyliśmy prace związanie z figurą Matki Bożej ( przy wjeździe w stronę Goryszewa)stawiając tam nowe ogrodzenie, nowy postument ,odnawiając całe terytorium wokół stojącej tam nowej 120 cm figury Matki Bożej wykonanej z żywicy epoksydowej , co gwarantuje długoletnią trwałość.

Odnowiona została a także wyzłocona i posrebrzona- duża monstrancja, która będzie służyła naszej parafii w czasie wielkich świat i nabożeństw. Restauracji tej dokonał artysta- złotnik p. Piotr Łeszyk, któremu dziękujemy za precyzję i solidność wykonania.

W ostatni czwartek gościliśmy niezwykłego pielgrzyma do naszej Pani Królowej Kwieciszewskiej. Był nim o.Tadeusz Rydzyk , dyrektor Radia Maryja i TV Trwam. Spotkał się też z naszymi parafianami

Rozpoczęliśmy renowację oraz wymianę spróchniałych elementów Krzyża Misyjnego. Dzięki inicjatywie i bezinteresownej pomocy p. Jana Grybosia oraz Jego syna ,liczymy ,że uda się to na zrobić do końca września

Kolejny etap odnawiania figury Matki Bożej -zakończony ...Jeszcze tylko (sic!) ogrodzenie i uporządkowanie terytorium i poświecenie. Na zdjęciu ( przy figurze )p. Ludwik Klimacki - twórca tego dzieła

Rozpoczęły się żmudne i długofalowe prace porządkowania naszego parafialnego cmentarza jak i odnowienie obejścia i figury Matki Bożej w Kwieciszewie od strony wjazdu z Goryszewa.

Dzieci I komunijne -nawiedziły sanktuarium MB Królowej Kujaw w Markowicach

Prawie 50 - osobowa delegacja naszej parafii , uczestniczyła w uroczystym przekazaniu relikwii św. S.Faustyny - w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach. Naszej modlitwie przewodniczył Je Ks. Bp. Victor Stulpins Ordynariusz Kurlandii, który specjalni przyjechał na tę okazję 1000 km.!

Prawie 50-osobowa delegacja naszej parafii uczestniczyła w przekazywaniu relikwii św. S. Faustyny dla naszej parafii . Modlitwie przewodniczył JE Ks. Bp. Victor Stulpins, który na tę okazję -specjalnie przejechał 1000 km !

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Towarzystwa Śpiewu "Halka" z Inowrocławia

Autor zdjęć J. Schulz

Autor zdjęć J. Schulz

Tradycyjnie, jak każdego roku, w dniu Święta Narodowego 11 Listopada, nasza wspólmnota parafialna najpierw podczas Mszy św. dziekowała Bogu za dar wolności i wypraszała łaski u Boga dla ojczyzny i jej obywateli, a następnie złozyła kwiaty i wieńce przy pomniku na cmentarzu parafilanym. Uczniowie SP w Kwieciszewie przygotowali i przedstawili patriotyczny program słowno muzyczny. Były obecne także poczty sztandarowe SP w Kwieciszewie, OSP Goryszewo i OSP Kwieciszewo.

W pażdzierniku zakończyliśmy pierwszy etap prac konserwatorskich przy elewacji kościoła (elewacja wschodnia). Prace konserwatorskie wykonywała firma konserwatorska dr. Piotra Niemcewicza z Torunia. Wartośc prac zakończonego etapu wyniosła 150 tys. Prace zostały dofinansowane w ramach RPO przez Urząd Marszałkowski w Toruniu i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu. Prawie 1/3 kosztów to wkład własny parafii. Zamieszczone zdjęcia pozwolą zobaczyć efekt prac konserwatorskich: widok przed konserwacją i po konserwacji.

Dnia 12 lutego br. zakończylismy sondę (głosowanie w internecie i za pomocą kartek) wśród parafian. W sondzie wzięło udział 174 osoby (12% parafian). Zdecydowana większość Dożynki parafialne wskazała jako najwazniejsze wydarzenie - 106 głosów (77,46% głosów). Na kolejnych miejscach zanalazły się Bala Charytatywny - 18 głosów (10,34%) i Powołanie Caritasu - 17 głosów (9,77%). Pełne zestawienie wyników znajduje się w załączonym pliku. Dziękuję za udział w sondzie.

Dnia 28 grudnia 2011 r. Parafialny Zespół Caritas zorganizował dla blisko 100 dzieci i ich rodziców (opiekunów) spotkanie bożonarodzeniowe połaczone z koncertem kolęd w wykonaniu Zespołu Muzyczno-Woklanego z Mogilna pod kierownictwem p. Władysława Banaszaka. Pondto uczniowei klasy 5 SP Kwieciszewo przygotowały Jasełkę pod kierownictwem p. Małgorzaty Fac. Po wspólnej zabawie przbył także Gwiazdor, który wszystkim dzieciom wręczył paczki. Dziękuję wszystkim za zorganizowanie i uczestnictwo. Szczególne podziękowanie składam Państwu Widomskim właścicielom restauracji "Kawka" w Goryszewie za bezpłatne udostępninie restauracji oraz p. Teresie Łaganowskiej za czuwanie nad całością. (Fot. K. Skonieczna)

W niedzielne popołudnie, w ostatnią niedzielę lata, w ogrodzie parafialnym spotkała sie liczna grupa parafian i gości, aby razem przy ognisku pożegnac odchodzące lato. dziękuję wszystkim za udział i przyniesione dary.

W niedzielne popołudnie, w ostatnią niedzielę lata, w ogrodzie parafialnym spotkała sie liczna grupa parafian i gości, aby razem przy ognisku pożegnac odchodzące lato. dziękuję wszystkim za udział i przyniesione dary.

Dnia 12 sierpnia br. dotarli do naszej parafii dwaj biegacze: Karol Dzieciątko i Michał Spychała, którzy biegli z Janowa Podlaskiego do Zgorzelca (850 km., aby pomóc choremu Dominikowi. Każdy kto chciałby wesprzeć akcję może wpłacić pieniądze na konto Fundacji Dzieciom "Zdażyć z Pomocą" 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660 tytułem 14641 Wołosz Dominik Cyprian. Po noclegu w Kwieciszewie ruszyli w dalszą trasę.

Dnia 13 sierpnia br. odbył się Rajd Rowerowy do Strzelec połączony z męczem towarzyskim pomiedzy ministrantami naszej parafii i młodzieża parafii w Strzelcach. Niestety meczu nie udało się wygrać, choć w karnych pokonaliśmy "przeciwników". najważniejsze jednak była miła zabawa i wspólny wyjazd do sąsiedniej parafii.

W dnia 8-12 sierpnia br. Parafialny Zespół caritas zoeganizował wypoczynek w miejscu zamieszkania. Zgłosiło się 24 dzieci, w tym kilka z innych parafii.

Dnia 22 czerwca 2011 r. dzieci, które w niedzielę poraz pierwszy uczestniczyły w pełni we Mszy św., spotkały wraz z najbliższymi na ognisku w ogrodzie parafialnym. Była kiełbaska, kawa, słodycze i wiele wspólnej zabawy. Nie zabrakło także rozrywki sportowej.

W piatek, 15 kwietnia 2011 r. odbyła się ostatnia w tym roku Droga Krzyżowa uczniów naszej szkoły. Wszystkim za udział, za czytanie rozważań i przygotowanie kościoła i stacji (p. Jan Heliasz) składam serdeczne Bóg zapłać. Galeria zdjęć z ostatniej Drogi Krzyżowej.

Jak co tydzień, w piatek o godz. 13:30, w kościele gromadzą się uczniwoie SP z Kwieciszewa (nie tylko jak widać na zdjęciu), aby rozważać tajemnicę męki Jezusa Chrystusa. W dniu dzisiejszym rozważania prowadziły dzieci z Koła Misyjnego działającego w naszej szkole, przygotowane przez ks. Krzysztof Tarbickiego. Modlilismy się za misjorzarzy i tych, do których Ewangelia dociera z trudem, ze względu na małą liczbę misjonarzy. Serdecznie dziękuję uczestnikom tej modlitwy, w sposób szczególny ks. Krzystzofowi, który co tydzień opiekuje się dziećmi w drodze ze szkoły do kościoła i z powrotem.

W 6-ta rocznicę smierci zebralismy się w kościele o 20:15, aby napierw uczestniczyć w Mszy św. dziękczynnej za życie i posługę Jana Pawła II, nastepnie odspiewaliśmy Apel Jasnogórski i odmówilismy Różaniec św. o obfite owoce beatyfikacji Papieża Polaka. Na koniec złożylismy znicze pod obeliskiem ku czci Jana Pawła II i odśpiewalismy "Barkę".

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podtsawowej w Kwieciszewie wraz z dyrektorem i nauczycielami złożyli kwiaty i zapalili znicze przy obelisku Jana Pawła II i po odspiewaniu "Barki" udali się na krótka modlitwę do świątyni parafialnej.

Po wpisaniu wszystkich kartotek parafialnych do komputera mogę przestawić statystykę parafii. Obecnie na terenie parafii mieszka 1475 osób (475 rodzin)

W naszej parafii pomoc charytatywna może być zorganizowana na różny sposób, ale wydaje się, że najsprawniej będzie jeśli wejdziemy w organizacyjne struktury Caritas

Słowo Życia na styczeń 20101

W parafii trwają rekolekcje szkolne. W czawartek uczestnicy spokali się w kościele, aby uczestniczyc we Mszy św. oraz posłuchać o tym, jak sakramenty pomagają nam w życiu.

W środę, 2 marca 2011 r., odbyło się kolejne modlitewne czuwanie w ramach Parafialnego Triduum duchowego przygotowania do beatyfikacji Jana Pawła II.

W środę, 2 marca 2011 r., odbyło się kolejne modlitewne czuwanie w ramach Parafialnego Triduum duchowego przygotowania do beatyfikacji Jana Pawła II.

W sobotę 12 lutego br., mimo wiatru i zimna, kończona była wycinka drzew na cmentarzu. Ze względu na wielkość i miejsce wycinanych drzew potrzebny był specjalistyczny sprzęt. Przybyło także wielu mieszkańców z Goryszewa, Kwieciszewa i Czernika, którzy bardzo chetnie właczyli się do pracy. Składam serdeczne Bóg zapłać

Podczas Balu będzie można dodatkowo wesprzeć dzieła charytatywne w naszej parafii zakupując (np. drogą licytacji) przedmioty przekazane przez dobroczyńców Balu. Przedstawiam pierwsza część darów, które już dotarły do Organizatorów.

Koło Gospodyń Wiejskich i OSP w Goryszewie organizuję w drugim tygodniu ferii zajęcia dla dzieci i młodzieży. Dzisiaj (niedziela, 6 II 2011 r.) odbyło się oficjalne otwarcie spotkaniem mieszkańców Goryszewa przy ognisku i kiełbasce... Miłego spędzania wolnego czasu...

W związku z ogłoszeniem daty beatyfikacji Jana Pawła II w środę 2 lutego br. o godz. 21:00 w kościoła zgromadziła się spora grupa osób na modlitwę w intencji duchowego przygotowania się do beatyfikacji oraz dziękowaliśmy za dar życia i posługi Papieża Polaka.

Dnia 29 stycznia br., pod nadzorem członków Rady parafialnej z udziałem specjalistów i strażaków z OSP Kwieciszewo, rozpoczeliśmy wycinkę chorych drzew przy kościele i na cmentarzu. Dokończenie w przyszłą sobotę. Na cmentarzu konieczne będzie użycie specjalnego 30-to metrowego dźwigu.

Dnia 29 stycznia br. (sobota) Grono Pedagogiczne, dzieci wraz z rodzicami oraz zproszonymi gośćmi spotkali sie w Sali Wiejskiej na Gwiazdkę Szkolną połączoną z występami artystycznymi, zabawą karnawałową i wizyta św. Mikołaja. Zapraszam do obejrzenia zdjęć. Ks. Krzysztof

Caritas Archidiecezji informuje wszystkich wiernych, iż na stronie internetowej www.caritas.gniezno.pl dostępny jest bezpłatny kreator do rozliczenia PIT za 2010 r.

Galeria zdjęć z Pasterki

W rozliczeniu za 2010 r. nadal odliczeniu od dochodu podlegają kwoty przekazanych darowizn na Kościół.

Powrót

Lumen.TV

  < 

Święta

Poniedziałek, XVI Tydzień zwykły
Rok C, I
Święto św. Marii Magdaleny

Blok reklamowy

Licznik

Liczba wyświetleń:
3513222

Zegar

Statystyki

Brak własnych statystyk

Sonda